Dolunay Özbaş Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık Merkezi Açıldı | Dolunay ÖZBAŞ | Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık

Dolunay Özbaş Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık Merkezi Açıldı

Dolunay Özbaş Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık Merkezi Açıldı

Ereğli’de yaklaşık 20 gün önce açılan Dolunay Özbaş Yaşam Koçluğu ve Danışmanlık Ofisi işletmecisi, Yaşam Koçu Dolunay Özbaş, kişinin yaşamını değiştirmesinin öncelikli ilkesinin kendini tanımak olduğunu belirtti ve “kişinin kendi değerlerini, inançlarını tutkularını, sınırlamalarını ve sınırlarını anlaması gerekir. Bu bilgi, insanın kendisine ve yaşama dair daha doğru ve net bir bakış açısı geliştirmesini sağlar” dedi. Kişinin kendini tanıması ilkesi ile ilgili olarak detaylar paylaşan Özbaş, bilgilendirmesine ilk olarak, Ereğli’de açtığı çalışma ofisi hakkında bilgi vererek başladı.


Yaşam koçu ve danışmanlık mesleğini, Türkiye’de ve Almanya’da aldığı çeşitli eğitimlerin ardından Ereğli’de sürdürmeye karar veren ve Ereğli’de çalışma ofisini açan Dolunay Özbaş; aile danışmanlığı, eğitim koçluğu, farkındalık ve değişim koçluğu, pozitif psikoloji, cinsel terapi ve online danışmanlık olarak faaliyet gösterecek. Eğitiminin ardından yurtdışında mesleğini sürdüren Özbaş, Almanya’da bir yandan mesleğini devam ettirirken, diğer yandan da Yaşam Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası, Eğitim Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası, Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası, Cinsel Terapi Eğitimi ve Sertifikası, BDT, NLP, Pozitif Psikoloji, Diksiyon eğitimi aldı. Mesleki deneyimini Ereğli’de sürdürmeye karar verdiğini söyleyen Özbaş, değişimin kendini tanımakla başlayacağını ifade ettiği açıklamasında; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Kolejinde okurken yaşamı tanımaya başladığın ifade etti ve yaşamdaki değişimlerin o dönemlere denk geldiğini belirtti.

Yaşamını değiştirmek isteyen insanların ilk olarak kendilerini tanımakla işe başlayabileceklerini ifade eden ve bunu nasıl başarabilecekleri hakkında da bilgi veren Dolunay Özbaş, “Nosce Teipsum” Latinceden çevrildiğinde “Kendini Bil” anlamında gelir. Dolunay Özbaş, koçluk ve danışmanlık sürecinde bu felsefeyi benimsemektedir. Kendini bilmenin önemine ve bu kullanma işletimi değişimlerini gerçekleştirmenin gücüne inanmaktadır” dedi.


-Dolunay Özbaş Danışmanlık Ofisine Davetlisiniz-


Yaşamında değişikliğe karar veren ancak başlayacakları noktayı kestiremeyen, nasıl başaracakları noktasında rehberlik ihtiyacı olan herkesi çalışma ofisine davet eden Özbaş; “Ereğli’de Ziraat Bankası karşısı Özbayburt Pasajında hizmet veriyorum. Yaşam koçluğu ve danışmanlık noktasında desteğe ihtiyacı olanları bekliyorum” dedi.

https://eregliajans.net/dolunay-ozbas-yasam-koclugu-ve-danismanlik-merkezi-acildi/